Kontakt

Ledelse

Monica S. Rasmussen

Monica S. Rasmussen

Site manager

monica.rasmussen@alsglobal.com

Michael Wamberg

Michael Wamberg

Sales manager

Cand.scient. Kemi-økonomi, Ph.D. Kemi

+45 6310 4062 michael.wamberg@alsglobal.com

Katrine Lindequist

Katrine Lindequist

QA manager

Cand.scient. Kemi, Ph.D.

katrine.lindequist@alsglobal.com

Laura Hyrup Møller

Laura Hyrup Møller

QC manager

Cand.pharm., Ph.D.

laura.moller@alsglobal.com

Lars Jørgensen

Lars Jørgensen

IT manager

Ph.D. Biokemi

lars.jorgensen@alsglobal.com

Karin Nielsen

Karin Nielsen

Administrative & HR manager

ED

karin.nielsen@alsglobal.com

Salg & Marketing

Michael Wamberg

Michael Wamberg

Sales manager

Cand.scient. Kemi-økonomi, Ph.D. Kemi

+45 6310 4062 michael.wamberg@alsglobal.com

Det mikrobiologiske laboratorium

Stine Tryggedsson

Stine Tryggedsson

Kvalitetsstyring og mikrobiologiske analyser

Cand.scient. Biomedicin

stine.tryggedsson@alsglobal.com

Det kemiske laboratorium

Anne Dorthe Madsen Brandt

Anne Dorthe Madsen Brandt

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi/Biologi

AD.Brandt@alsglobal.com

Karina A. Barington

Karina A. Barington

Kvalitetsstyring & kemiske analyser

Cand.Polyt. Kemi

karina.barington@alsglobal.com

Cecilie Christensen

Cecilie Christensen

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi

cecilie.christensen@alsglobal.com

Mads Dominicussen Clausen

Mads Dominicussen Clausen

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi

mads.clausen@alsglobal.com

Carina Nykjær

Carina Nykjær

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi

carina.nykjaer@alsglobal.com

Jeanette R. S. Frederiksen

Jeanette R. S. Frederiksen

Kemiske analyser

Cand.Polyt. Kemi

jeanette.frederiksen@alsglobal.com

Samuel Kjærsgaard

Samuel Kjærsgaard

Kemiske analyser

Cand.scient. Nanoscience, Ph.D.

samuel.kjaersgaard@alsglobal.com

Administration

Anita Bjerrum

Anita Bjerrum

Prøveregistrator, indkøb

Laborant, PBA i laboratorieteknologi

anita.bjerrum@alsglobal.com

Karina I. Grønbech

Karina I. Grønbech

Indkøb

Laborant AK

karina.gronbech@alsglobal.com

Maria Jørgensen

Maria Jørgensen

Bogholder

EUODN.faktura@alsglobal.com