Kontakt

Ledelse

Lars Jørgensen

Lars Jørgensen

IT-sikkerhedschef

Ph.D. Biokemi

lars.jorgensen@alsglobal.com

Michael Wamberg

Michael Wamberg

Salgschef

Cand.scient. Kemi-økonomi, Ph.D. Kemi

+45 6310 4062 michael.wamberg@alsglobal.com

Monica S. Rasmussen

Monica S. Rasmussen

Labortoriechef

monica.rasmussen@alsglobal.com

Søren Nørby Pedersen

Søren Nørby Pedersen

Miljø, sikkerhed og facilitetschef

Cand.scient. Biokemi, Ph.D. Biokemi & Økotoksikologi

soren.pedersen@alsglobal.com

Karin Nielsen

Karin Nielsen

Administrationschef

ED

karin.nielsen@alsglobal.com

Salg & Marketing

Michael Wamberg

Michael Wamberg

Salgschef

Cand.scient. Kemi-økonomi, Ph.D. Kemi

+45 6310 4062 michael.wamberg@alsglobal.com

Det mikrobiologiske laboratorium

Stine Tryggedsson

Stine Tryggedsson

Kvalitetsstyring og mikrobiologiske analyser

Cand.scient. Biomedicin

stine.tryggedsson@alsglobal.com

Mathilde Jørgensen

Mathilde Jørgensen

Mikrobiologiske analyser

Cand.scient. Biomedicin

mathilde.jorgensen@alsglobal.com

Det kemiske laboratorium

Jeanette R. S. Frederiksen

Jeanette R. S. Frederiksen

Kemiske analyser

Cand.Polyt. Kemi

jeanette.frederiksen@alsglobal.com

Anne Dorthe Madsen Brandt

Anne Dorthe Madsen Brandt

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi/Biologi

AD.Brandt@alsglobal.com

Laura Hyrup Møller

Laura Hyrup Møller

Kemiske analyser

Cand.pharm., Ph.D.

laura.moller@alsglobal.com

Karina A. Barington

Karina A. Barington

Kvalitetsstyring & kemiske analyser

Cand.Polyt. Kemi

karina.barington@alsglobal.com

Cecilie Christensen

Cecilie Christensen

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi

cecilie.christensen@alsglobal.com

Anders Møller Kirketerp

Anders Møller Kirketerp

Kemiske analyser

Cand.scient. Medicinalkemi

anders.kirketerp@alsglobal.com

Nicolai Mathias Trædholm

Nicolai Mathias Trædholm

Kemiske analyser, IT

Cand.scient. Medicinalkemi

nicolai.tradholm@alsglobal.com

Mads Dominicussen Clausen

Mads Dominicussen Clausen

Kemiske analyser

Cand.scient. Kemi

mads.clausen@alsglobal.com

Administration

Mette Weje

Mette Weje

Prøveregistrator

Cand.med.vet.

mette.weje@alsglobal.com

Karina I. Grønbech

Karina I. Grønbech

Indkøb

Laborant AK

karina.gronbech@alsglobal.com

Anita Bjerrum

Anita Bjerrum

Indkøb, prøveregistrator

Laborant, PBA i laboratorieteknologi

anita.bjerrum@alsglobal.com

Maria Jørgensen

Maria Jørgensen

Bogholder

EUODN.faktura@alsglobal.com